Nagyszerű családi programmal állt elő a Kulturális Örökség Napjai alkalmából az EFMK és a Nagy Sándor József Emlékházban működő Idegenforgalmi Információs Központ. 21-én, szombaton Oszlánszki Szilvia vezetésével mintegy 50 fő, többségében sokgyermekes család találkozott a Rákóczi utca és a Madár-köz sarkán, hogy megismerjék a budakesziek által többségében még fel nem fedezett Béka-tavat. (tovább…)
Nagyszerű családi programmal állt elő a Kulturális Örökség Napjai alkalmából az EFMK és a Nagy Sándor József Emlékházban működő Idegenforgalmi Információs Központ. 21-én, szombaton Oszlánszki Szilvia vezetésével mintegy 50 fő, többségében sokgyermekes család találkozott a Rákóczi utca és a Madár-köz sarkán, hogy megismerjék a budakesziek által többségében még fel nem fedezett Béka-tavat. A kiránduláson részt vett Bakács Bernadett alpolgármester asszony is. A mintegy 3 órás családi kirándulás résztvevői fél órás sétával értek oda a Béka-tóhoz, ahol a Fiatal Természetkedvelők Klubja nevében Tóth Balázs biológus ismertette meg velük a Budai hegyekben ritkaságszámba menő aprócska, mindössze 50-60 m2-es tengerszem történetét.
A Béka-tó egy természetes eredetű kis erdei tavacska a János-hegy dél-nyugati oldalán. Ez a tavunk a Budai-hegység legnagyobb felületű állóvize. Létezését az az egyedi helyzet okozza, hogy a Budai-hegység javarészt meszes talajviszonyai között, ezen a helyen agyagos a talaj, ami a lefolyó vizeket itt nem ereszti át a mélytalajba, így aztán gyakran még a legnagyobb nyári kánikulában is van víz a tavacskában, amely ebihalak, többféle béka, pettyes gőte és vízicsiga élőhelye, ahol szívesen dagonyáznak a vaddisznók, őzek, szarvasok és rókák is. Nyaranta hatalmas lepke- és szitakötőrajok is ellepik a zöld színben pompázó kis tengerszem környékét. A srácok nagyon élvezték, mikor Tóth Balázs biológus bemutatta nekik az eléjük táruló vizes élővilágot, melyet kis szűrük segítségével halásztak ki a vízből, majd a kis előadás végén ugyanoda eresztették vissza a békákat, ebihalakat.