A közelmúltban megtartott lakossági fórumon több új információt is kaptunk
Schrotti Jánostól, Budakeszi Város Német Önkormányzatának a vezetőjétől, melyeket most olvasóink is megismerhetnek. (tovább...)
A közelmúltban megtartott lakossági fórumon több új információt is kaptunk
Schrotti Jánostól, Budakeszi Város Német Önkormányzatának a vezetőjétől, melyeket most olvasóink is megismerhetnek.
Cikkünkben látható egy budakesziek által még nem ismert logó, de hívhatjuk emblémának is, mely a jövőben Budakeszi Város Német Önkormányzatának lesz az új jelképe. Erre azért volt szükség, mert az eddigi logó szinte semmiben nem különbözött Budakeszi hivatalos logójától. A nagyon sajátosan megrajzolt W betű egyrészről jelképezi a budakeszi svábság megőrzött identitását, másrészről pedig a magyar szülőföld iránti szeretetüket, hűségüket egyaránt. Mint tudjuk Budakeszi sváb elnevezése Wudigess. Ez a nagyon kreatívan megszerkesztett, itt látható dőlt W kezdőbetű tulajdonképpen magában foglalja a magyar Budakeszi B betűjét és a régi, német barokk írásjelet is, a budakeszi svábság kettős kötődésére utalva.
A nyáron a német önkormányzat bérbe kapott Budakeszi Város Önkormányzatától egy 1 hektáros területet, azzal a céllal, hogy azon kialakítsanak egy olyan gyümölcsfa génmegőrző kertet, ahol kifejezetten csak Budakeszihez köthető, úgy is mondhatnánk, „budakeszi őshonos” gyümölcsfák csemetéit lehetne szaporítani és ezzel megőrizni az utókornak. Schrotti János azt is elmondta, hogy ezt a kezdeményezést megelőzte egy Budakeszi kertbejárás, ahol számos, csak Budakeszire jellemző gyümölcsfát fedeztek fel, melyek között 150-200 éves fát is találtak, talán éppen az utolsó pillanatokban. Ez a génmegőrző kert nem tévesztendő össze, a Budakeszin tavaly, a Pilisi Parkerdő Zrt. által kialakított „Tündérkert”-el, ott ugyanis a Kárpát medence gyümölcsfáinak a gén állományát örökítik tovább.
Örvendetes hír az is, hogy még a nyáron együttműködési megállapodás született, az elsősorban a Budakeszi Város Német Önkormányzatához köthető Budakeszi Önkéntes Tűzoltóság és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság között
http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=szervezet_hirek&hirid=3674. Budakeszin egykor, nagy múltú önkéntes tűzoltóság működött, mely most ismét életre kell városunkban. A jövő év elején erről még bővebben is be fogunk számolni.
Végül még egy sokakat érdeklő hír. 2016. január 16-án ismét lesz SAUTANZ, azaz sváb disznótoros fesztivál, igazi tradicionális sváb ízekkel, jó borokkal, zamatos pálinkákkal. A tavalyi, hagyományteremtő rendezvényen öt csapat vett részt, idén már 10-en jelezték részvételüket, több településről is. Ez is azt jelzi, hogy a budakeszi SAUTANZ egy hosszú és sikeres hagyományőrző rendezvénnyé válhat a jövőben.