Az elmúlt évtizedekben sok kiváló ember kapta meg a Budakeszi Díszpolgára megtisztelő címet, de olyan egyöntetű fogadtatása talán még soha nem volt e díj odaítélésének, mint amely az önkormányzat mostani döntését követően városunk közvéleményében megjelent.
Az elmúlt évtizedekben sok kiváló ember kapta meg a Budakeszi Díszpolgára megtisztelő címet, de olyan egyöntetű fogadtatása talán még soha nem volt e díj odaítélésének, mint amely az önkormányzat mostani döntését követően városunk közvéleményében megjelent. Nem gondolom, hogy keresni kellene a választ arra, hogy az a feléjük áradó szeretet és megbecsülés, amely az elmúlt napokban megjelent a budakeszi médiában, honnan is táplálkozik, hiszen a Balczó házaspár (1975-ben kötöttek házasságot), Balczó András és Császár Mónika életútja, nem mindennapi története nyitott könyv szerte a hazában és szűkebb környezetében, itt, Budakeszin is.
Amiről mégis egy kicsit hiányosak az ismereteink, az talán Császár Mónika sportolói pályafutása, mely mintha az idő múlásával elfelejtődött volna. Pedig az sem hétköznapi. A korabeli tudósítók szerint a legelegánsabb és legszebb mozgású Császár Mónika az 1972-es, müncheni olimpiai játékokon bronzérmet nyert a női tornász csapattal és 4. lett gerendán. Sportolói pályafutásáról, későbbi életéről a Nemzeti Sport egy 2002-es cikkéből többet is megtudhatunk
http://www.nemzetisport.hu/migralt_cikkek/20021030/nyugalmat_teremt_maga_korul
Sajnos az 1972-es olimpiai sikerről nincs sem fotó, sem videó felvétel, de szerencsénkre megtaláltuk a youtube-on – az 1973-as európa bajnokságon bemutatott – egy felemáskorlát gyakorlatát.
Fotóforrás:
Balczó család
http://olimpia.hu/champdata/details/id/21378/
http://gymnast.bplaced.net/AG/Ducza_data.htm