Többen felhívták arra a figyelmemet az elmúlt hónapokban, hogy mennyire hiányos és gyengén szerkesztett Budakeszi Wikipédiája, Szabad Enciklopédiája. Talán sokan nem is tudják, hogy ez a 2001. január 15-én (Magyarországon 2001. szeptember 5-én) Londonból indult enciklopédia egy önkéntes közösség által szerkesztett forma az egész világon. (tovább…)
Többen felhívták arra a figyelmemet az elmúlt hónapokban, hogy mennyire hiányos és gyengén szerkesztett Budakeszi Wikipédiája, Szabad Enciklopédiája. Talán sokan nem is tudják, hogy ez a 2001. január 15-én (Magyarországon 2001. szeptember 5-én) Londonból indult enciklopédia egy önkéntes közösség által szerkesztett forma az egész világon. Ez természetesen azzal jár, hogy nemegyszer elfogadhatatlan tartalmak, megfelelő források, ismeretek nélküli információk is felkerülnek. Ez még akkor is előfordulhat, ha az enciklopédia felelős szerkesztői elfogadják a bővítéseket.
Reméljük, hogy az a törekvésünk, hogy szeretett településünkről minél több és hitelesebb adat kerüljön fel, sikerrel fog járni. Mi már megtettük az első lépést. Jelentkezésünket elfogadták az enciklopédia szerkesztői csapatába. Ennek részeként az elkövetkező hetekben a „Hírneves budakeszi lakosok” rovatot fogjuk jelentősen kiegészíteni. Eddig mindössze kilenc név szerepelt ezen a listán (Balczó András háromszoros olimpiai bajnok, Gellért fivérek, sokszoros bajnok síugrók, Fehér Bence, sokszoros világbajnok harcművész H. Bóna Márta meteorológus, Janicsák Veca énekes, Mezei Mária kíváló és érdemes művész színművésznő, Nagy Gáspár Kossuth díjas költő, Pléh Csaba Széchenyi díjas, a MTA tagja, pszihológus, nyelvész, Szél Bernadett országgyűlési képviselő). Most abc sorrendben a következők nevei kerültek fel: Albert Gábor József Attila díjas író, Albert Zsuzsa a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje díjas költő, író, rádiós szerkesztő, Basa Péter Ybl díjas építész, Bártfai Szabó Gábor és Orsolya építészek, a 2010. év lakóházának tervezői, Bíró Ildikó országgyűlési képviselő, Crespo Rodrigo színművész, Csepregi Gyula Liszt díjas jazz szaxofon művész, Csoma Gergely Magyar Érdemrend Lovagkeresztje díjas szobrász, csángó néprajzkutató, Dalotti Tibor koreográfus, a Botafogo Táncegyüttes vezetője, Darnyi Tamás négyszeres olimpiai bajnok úszó, Déry Attila Ybl díjas építész, Dira Zsófia ifjúsági kajak világbajnoknő, Egely György feltaláló. Az elkövetkező hetekben az amikisvarosunk.hu, mintegy 60 új névvel fogja bővíteni a rovatot! Tehát meghatszorozzuk az eddigi nagyon hiányos listát!
Ám nem szeretnénk itt megállni! Kérjük olvasóinkat, hogy áttanulmányozva a Budakeszi Wikipédia cikk eddigi tartalmát, segítsék további hitelt érdemlő, megbízható forrásokból ellenőrzött ismeretekkel bővíteni az enciklopédiát a többi rovatokban is! Ezzel nagyban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a mi kisvárosunk óriási értékei, gazdag adottságai minél nagyobb körben ismertté váljanak. Ez a most megvalósuló, lenyűgöző lista is jól reprezentálhatja azt a hatalmas szellemi, kultúrális erőt, mely településünkön irígylésre méltóan egyedülálló.
Önkéntes piárosai lehetünk Budakeszinek!
Kérjük, hogy kiegészítéseiket, értékes információikat küldjék meg honlapunk e-mail címére:
info@amikisvarosunk.hu! Természetesen, ha felkerülnek a Wikipédiára mindezek, azt honlapunkon fogjuk megköszönni az adatközlőnek.