Úgy gondoljuk, hogy a leghitelesebbek akkor leszünk, ha a megvalósult produkció lelkének, Bakács Bernadett alpolgármester asszonynak a megnyitó beszédével próbáljuk olvasóinknak elé tárni azt, hogy mit is jelent nekünk, budakeszieknek, a 300 évvel ezelőtti makkosmáriai történés és annak hosszú, viszontagságos sorsa. (tovább...)
Úgy gondoljuk, hogy a leghitelesebbek akkor leszünk, ha a megvalósult produkció lelkének, Bakács Bernadett alpolgármester asszonynak a megnyitó beszédével próbáljuk olvasóinknak elé tárni azt, hogy mit is jelent nekünk, budakeszieknek, a 300 évvel ezelőtti makkosmáriai történés és annak hosszú, viszontagságos sorsa.
Legfeljebb csak annyit mondhatunk: a budakeszi szereplők egyenrangú partnerei voltak az előadás hivatásos színészeinek. Köszönjük!
Kedves Barátaim!
Itt állunk mi, Budakesziek : szereplők és a többségében budakeszi közönség , valamint a mi művész segítőink , hogy tanúságot tegyünk Isten ereje mellett. Ez az előadás erről szól.
A Mindenható előtt minden beszéd dadogásnak tűnik. Ki érheti fel az Ő szépségét és tökéletességét?
De az Atya örömét leli abban, hogy gyermekei a maguk módján
válaszolnak szeretetére.
És nagyra értékeli azt a törekvést, hogy méltó módon kívánnak felelni hívására.
A szereplők: a Budakeszin élő emberek életük súlyával vannak itt jelen: idehozták tudásukból mindazt, ami értékes, szép, talán fájdalmas emlék, felajánlásképpen. Nem nézték az árát, mennyi időt, munkát jelent az, hogy a lehető legtökéletesebb legyen ez a tanúságtétel. Köszönet a darab rendezőjének, Lázár Csabának, aki összehangolta a budakesziek és a vendég művészek játékát, és létrehozta ezt az előadást.
A Budakeszi kegyhely sorsa – összehasonlítva más kegyhelyekkel-, viszontagságos. Hiszen nem mindenhol akarta elhallgattatni a világi
hatalom a kegyhelyen megnyilvánuló Isteni erőt. Valamiért itt Budakeszin ez újra és újra megtörtént.
Most nem fenyeget ilyen veszély, csak az a dolgunk, hogy kiemeljük a megszokottságból és ráirányítsuk a figyelmet.
Ide azok az emberek jönnek, akik hűségesek.
A testben vagy lélekben távol lévő, vagy beteg családtaghoz. Akik a nehéz helyzetben is kitartanak és megtartanak.
A család ma megosztottságtól szenved. Sokat segítene a hűség és a szeretet nagylelkű pillantása: a másikban megismert értékhez való
ragaszkodás, és az a szándék, hogy újra és újra előhozzuk belőle rejtett kincseit,a nehézségek elviselése árán is.
Az életünk, a megmaradásunk múlik ezen, ha a jelenkori fenyegetésekre gondolunk…
Ez a minden ellenére való hűség sokszor saját erőből nem is megy, de itt , ezen helyen el lehet kérni ehhez az erőt. Ezért is készült ez az előadás, fogadják szeretettel.
Bakács Bernadett
Fotóforrás: https://www.facebook.com/budakeszi.kovelprodukcio