Az elmúlt hónapok eseményei, a belföldi turizmus ugrásszerű fejlődését ígérik, és ez a fejlődési folyamat alighanem megállíthatatlan lesz. Mivel Budakeszi és a szomszédos Nagykovácsi erdősültségi adatai messze kiemelkednek a Budapestet átölelő agglomerációból (országosan is az elsők között vannak), az erdőkben ugyancsak gazdag budakörnyéki térség többi településeivel együtt nagy nyertesei lehetnek ennek a folyamatnak, az elkövetkező években.
Gondoljunk csak bele! A 37 km2-es Budakeszi közigazgatási területének csaknem 2/3 része erdősültség (22 km2=2200 hektár), és ez a hektár szám még kiegészíthető további 710 hektárral, mely közigazgatásilag ugyan a II. és XII. kerülethez tartozik (ez a Virágvölgy és a Normafa felé eső erdő), mégis, mi budakesziek, ezt az erdei szakaszt is sokan városunkhoz tartozónak véljük. Ezt a korábban Budakeszihez tartozó erdőrészt 1930-ban csatolták Budapesthez, de a térképeken a mai napig is Budakeszierdőnek nevezik! Ha ezt a hozzánk fizikailag és érzelmileg is oly közel álló Budakeszierdőt is “hozzátoldjuk” településünk 2200 hektárjához, összeségében egy csaknem 3000 hektáros erdősöltség öleli körbe városunkat.
Voltak már ez irányú törekvések városunkban, pl. egy több részes turisztikai fórum keretein belül https://amikisvarosunk.hu/cikk/szakit-budakeszi-az-alvovaros-allapotaval-… és egy másik fontos momentum is figyelmet érdemelhet, ez pedig nem más, mint a 2015-ben, Budakeszi Város Önkormányzata által elfogadott „Integrált Településfejlesztési Stratégia”, melynek egy fontos része a Kossuth utca, (Virágvölgy utca, Jókai utca), mindössze két km távolságra lévő Normafára vezető turisztikai tengely- és környéke rehabilitációjára tett ajánlás : Az akcióterület Budakeszi történelmi városrészén helyezkedik el, mely tetszetős ingatlanokkal és hangulatos utcákkal rendelkezik. A városrész különleges hangulata, épített öröksége kiváló alapot teremt a turizmus fejlesztésére. A Kossuth utca végéből induló turistaútvonalak a Budai hegyekbe vezetnek. Az akcióterületen a helyi identitást erősítő kulturális szolgáltatások fejlesztése, az idegenforgalom és a vendéglátás támogatása, új közösségi épületek és közösségi terek építése, kialakítása a cél.
Fontos mondatok, megfontolandó gondolatok egy olyan helyzetben, mikor a belföldi turizmus fejlesztése napjainkra már sokkal nagyobb szerepet kap, mint a fenti sorok megfogalmazása idején sejtettük volna 2015-ben.
Különösen aktuális ez a vastag, nagy betűkkel kiemelt mondatsor.