Két hete egy javaslattevő levelet írtam Budakeszi Város Önkormányzata Képviselőtestületének, melyben kértem őket, hogy a Városháza – újjáépítés után kialakított – belső udvarát a jövőben nevezze el a város néhai de Ponte Józsefről, Budakeszi legendás udvari fényképészéről, kinek fotóművészete, dokumentarista munkássága a mai napig jelen van Budakeszi mindennapjaiban. (tovább…)
Két hete egy javaslattevő levelet írtam Budakeszi Város Önkormányzata Képviselőtestületének, melyben kértem őket, hogy a Városháza – újjáépítés után kialakított – belső udvarát a jövőben nevezze el a város néhai de Ponte Józsefről, Budakeszi legendás udvari fényképészéről, kinek fotóművészete, dokumentarista munkássága a mai napig jelen van Budakeszi mindennapjaiban. Egyik-másik fotójának képi megfogalmazása, a 40-es években kialakuló neorealizmus előfutárának is tekinthető.
A Városháza újjáépítése óta már több rendezvénynek, kiállításnak is helyet adott a belső udvar. A de Ponte – udvar elnevezés – túl a kiemelkedő kvalitású művész előtti tisztelgésesen – marketing szempontból is jót tenne a város itt tartandó szabadtéri programjainak, hisz ez az új elnevezés már önmagában is jól hangzik, fülbemászó, könnyen rögzülő, kifejezetten hangulatos. Ha valóban újszerű, feltűnést keltő, színvonalas, Budakeszin messze
túlmutató rendezvényt tudna ideálmodni a város, a de Ponte – udvar elnevezés, rengeteget jelenthetne ebben.
Végül szeretném honlapunk olvasóit is megismertetni azzal a levéllel, melyet két héttel ezelőtt küldtem el, mint az amikisvarosunk.hu Budakeszi Családi Magazin főszerkesztője. Remélem, hogy javaslatunk megértésre talál a város vezetői körében.
Budakeszi Város Önkormányzatának
Képviselőtestülete
Tisztelt Képviselőtestület!
Az elmúlt három évben számos alkalommal méltattam cikkeimben idősebb de Ponte József budakeszi udvari fényképész kiemelkedő fotóművészi kvalitásait, azt a hatalmas életművet, mely nélkül sokkal nehezebben lehetne dokumentálni Budakeszi 20. századi történelmének évtizedeit. Először a Budakeszi Hírmondóban, a „Képek egy budakeszi lokálpatrióta gyűjteményéből” sorozatomban („Idősebb de Ponte József udvari fényképész”, „Fotóalbum az 1931. évi Passiójáték közreműködőiről” címekkel), majd honlapunkban, az amikisvarosunk.hu, Budakeszi Családi Magazinban. Itt a következő címeken publikáltam írásaimat id. de Ponte Józsefről: „A de Ponte üvegnegatívok megismerésre várnak”, Olcsón megoldható a de Ponte üvegnegatívok fényképpé alakítása. Van, aki tudja a megoldást”, „1931 és 1994. Az 1931-es Passiójáték képei és az 1994-ben újjáépített Kálvária avatásának videója”, "Szovjet katonák 1944-45-ben Budakeszin”.
Miközben ez a kiemelkedő életmű foglalkoztatott és sorra jelentek meg méltató írásaim idősebb de Ponte Józsefről, 2011. március 28-án a Budakeszi Hírmondóban, „Új terek, új nevek” címmel megírt cikkemben javasoltam, mint lehetőséget, hogy a Budakeszi Városháza – szabadtéri rendezvények, kiállítások megrendezésére is alkalmas – belső udvarát a jövőben nevezzük el „de Ponte udvarnak”. Akkor ez részemről csak egy újságírói felvetés volt, most viszont szeretném az amikisvarosunk.hu Budakeszi Családi Magazin és egyúttal saját magam nevében hivatalosan is felterjeszteni ezt a kérésemet.
Budakeszi, 2013. június 7.
Tisztelettel: Horváth Jenő
főszerkesztő
amikisvarosunk.hu
Budakeszi Családi Magazin